គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានចូលរួមផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយសេចក្តីរីករាយ ដើម្បីលើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជនដែលមានប្រាក់ចំណូលពីកំរិតទាបឡើងទៅ នៅក្នុងប្រទេស និងចូលរួមគាំទ្រដល់ផែនការយុទ្ធសាស្ត្រជាតិស្ដីពីការអភិវឌ្ឍបៃតង ឆ្នាំ២០១៣-២០៣០ របស់រដ្ឋាភិបាលនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
វិញ្ញាបនបត្រ បញ្ជាក់ការចុះឈ្មោះក្នុងបញ្ជីពាណិជ្ជកម្ម
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលវិញ្ញាបនបត្របញ្ជាក់ការចុះឈ្មោះក្នុងបញ្ជីពាណិជ្ជកម្មលេខ០០០៤៣៩០៩, ចុះថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៩ ពីក្រសួងពាណិជ្ជកម្មនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលអាជ្ញាប័ណ្ណជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ពីធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាលេខ ម.ហ ៩២ ចុះថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៩។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ក៏បានក្លាយជាសមាជិកនៃសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា(CMA) ដែលមានវិញ្ញាបនបត្រសមាជិក លេខ១២២/ ២០ ស៊ីអ៊ឺមអេ ចុះថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២០។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ត្រូវបានចុះបញ្ជីក្នុងបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម (ប.ស.ស) ដែលមានវិញ្ញាបនបត្រលេខ០៣/២០២០ ប.ស.ស បក, ចុះថ្ងៃទី ២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលលិខិតថ្លែងអំណរគុណពីសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជាអំពីការចូលរួមថវិការ ជួយសង្គោះប្រជាពលរដ្ឋក្នុងគ្រោះទឹកជំនន់នៅប្រទេសកម្ពុជាកាលពីចុងឆ្នាំ២០២២ កន្លងទៅនេះ។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលពានរង្វាន់ ជា“អ្នកផ្តល់សេវាមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុថ្មីល្អបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២ (BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022)” ពីស្ថាប័នអន្តរជាតិ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW (GBAF PUBLICATIONS LTD.) នៃចក្រភពអង់គ្លេស កាលពីថ្ងៃទី០៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២។
វិញ្ញាបនបត្រ «អនុលោមភាពសារពើពន្ធ» ប្រភេទ «មាស»
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលវិញ្ញាបនបត្រ «អនុលោមភាពសារពើពន្ធ» ប្រភេទ «មាស» និងលិខិតបញ្ជាក់ការកាន់បញ្ជិកាគណនេយ្យត្រឹមត្រូវ ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលមានរយៈពេល២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំជាប់ពន្ធ២០២៣ ដល់២០២៤។
លិខិតបញ្ជាក់ការកាន់បញ្ជិកាគណនេយ្យត្រឹមត្រូវ
អបអរសាទរចំពោះគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ដែលបានទទួលលិខិតបញ្ជាក់ការកាន់បញ្ជិកាគណនេយ្យត្រឹមត្រូវ ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មានរយៈពេល២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំជាប់ពន្ធ២០២៣ ដល់២០២៤។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក មានកិត្តិយសដែលបានទទួលវិញ្ញាបនបត្រ«អនុលោមភាពសារពើពន្ធ» ប្រភេទ «មាស»និងលិខិតបញ្ជាក់ការកាន់បញ្ជិកាគណនេយ្យត្រឹមត្រូវ ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មានរយៈពេល២ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំជាប់ពន្ធឆ្នាំ២០២៥ ដល់ឆ្នាំ២០២៦ ដែលជាឆ្នាំទីបួន(០៤)ជាប់ៗគ្នារបស់យើង(២០២៣ -២០២៦) នៃការទទួលបាននូវកិត្យានុភាពនេះ!
អបអរសាទរចំពោះគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ដែលបានទទួលលិខិតបញ្ជាក់ការកាន់បញ្ជិកាគណនេយ្យត្រឹមត្រូវ ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មានរយៈពេលពីរឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំជាប់ពន្ធ ២០២៥ ដល់២០២៦។
មូលនិធិគាំទ្រកងទ័ពជួរមុខ និងប្រជនជម្លៀសពីលំនៅដ្ឋាន
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានចូលរួមបរិច្ចាកថវិកាក្នុង “មូលនិធិគាំទ្រកងទ័ពជួរមុខ និងប្រជាជនជម្លៀសពីលំនៅដ្ឋាន” ដែលកំពុងរងផលប៉ះពាល់នៅតំបន់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ តាមរយៈសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា ក្នុងបុព្វហេតុមនុស្សធម៌ ផ្តល់ការគាំទ្រនិងក្តីសង្ឃឹមយ៉ាងខ្លាំងដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ ដែលកំពុងប្រយុទ្ធការពារបូរណភាពទឹកដី និងជួយសម្រាលបន្ទុកដល់ប្រជាជន ដែលកំពុងជម្លៀសខ្លួនទៅកាន់ទីកន្លែងសុវត្ថិភាព។

G B Microfinance Institution Plc was registered a certificate of incorporation No. 00043909, dated 21 June 019 by the Ministry of Commerce of the Kingdom of Cambodia.
G B Microfinance Institution Plc was licensed as a microfinance institution by National Bank of Cambodia No. M.F 92, dated October 22nd, 2019.
G B Microfinance Institution Plc also received the certificate of NSSF's No. 03/2020 BAR- SAR- SAR- BAR- KAR from the National Social Security Fund of the Kingdom of Cambodia.
G B Microfinance Institution Plc has received a letter of thanks from the Cambodian Microfinance Association for the contribution fund to the flood relief campaign of the association in Cambodia during the end of 2020.
G B Microfinance Institution Plc has received a letter of thanks from the Cambodian Microfinance Association for the contribution fund to the flood relief campaign of the association in Cambodia during the end of 2022.
G B Microfinance Institution Plc has been awarded “BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022” by GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW (GBAF PUBLICATIONS LTD.) Of the United Kingdom on October 3, 2022.
BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022
Gold Certificate of Tax Compliance
G B Microfinance Institution Plc (G B Plc.) has received the Certificate of Tax Compliance at type "Gold" and Certificate of Accurate Accounting Report from the General Department of Taxation of the Kingdom of Cambodia for a validity period of two years for the tax year 2023 to the tax year 2024.
Certificate of Accurate Accounting Report
Congratulations to G B Microfinance Institution Plc (G B Plc.) has received the Certificate of Accurate Accounting Report from the General Department of Taxation of the Kingdom of Cambodia for a validity period of two years for the tax year 2023 to the tax year 2024.
G B Microfinance Institution Plc is honored to receive the Certificate of Tax Compliance at type "Gold" and Certificate of Accurate Accounting Report from the General Department of Taxation of the Kingdom of Cambodia for a validity period of two years for the tax year 2025 to the tax year 2026, marking our fourth consecutive year (2023 - 2026) of receiving this prestigious recognition!
Congratulations to G B Microfinance Institution Plc (G B Plc.) has received the Certificate of Accurate Accounting Report from the General Department of Taxation of the Kingdom of Cambodia for a validity period of two years for the tax year 2025 to the tax year 2026.
Support Fund for Frontline Troops and Displaced People
G B Microfinance Institution Plc has contributed funds to the “Support Fund for Frontline Troops and Displaced People” currently affected by the Cambodia-Thailand border through the Cambodian Microfinance Association for humanitarian causes, providing strong support and hope to the frontline soldiers who are fighting to protect the integrity of the territory and helping to ease the burden on the people who are being evacuated to safe places.
G B Microfinance Institution Plc has contributed 2nd funds to the “Support Fund for Frontline Troops and Displaced People” currently affected by the Cambodia-Thailand border through the Cambodian Microfinance Association for humanitarian causes, providing strong support and hope to the frontline soldiers who are fighting to protect the integrity of the territory and helping to ease the burden on the people who are being evacuated to safe places.