សន្និបាតសាមញ្ញប្រចាំឆ្នាំ២០២២ នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក
នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៥ រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង១៤:០០នាទីរសៀល នៅការិយាល័យកណ្តាលនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានបើកកិច្ចប្រជុំសន្និបាតសាមញ្ញក្រោមអធិបតីភាពរបស់ លោក ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក និងជាប្រធានអង្គប្រជុំ និងបានអញ្ជើញចូលរួមពីលោកស្រី HSU, CHIA-CHIA អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុជី ប៊ី ម.ក ព្រមទាំងលោក តាំង កៅគៀត សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងលោក ម៉ាក ចំរើន សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលឯករាជ្យ រួមជាមួយលោក ជេដ្ឋ គីមជិន នាយកប្រតិបត្តិ នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក។
នៅក្នុងជំនួបកិច្ចប្រជុំសន្និបាតសាមញ្ញប្រចាំឆ្នាំរបស់គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក សម្រាប់ឆ្នាំ២០២២នេះ លោក ជេដ្ឋ គីមជិន បានជម្រាបជូនអង្គសន្និបាតសាមញ្ញអំពីរបាយការណ៍បូកសរុបលទ្ធផលសម្រាប់ឆ្នាំ២០២១-២០២២  រួមទាំងស្នើសុំអនុសាសន៍អំពីផែនការណ៍យុទ្ធសាស្ត្រ និងកម្មវិធីការងារសំខាន់ៗ របស់គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក សម្រាប់ទិសដៅឆ្នាំ២០២៣។
អង្គសន្និបាតសាមញ្ញប្រចាំឆ្នាំក៏បានលើកយកការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសម្រាប់អាណត្តិទី២ ផងដែរ។ លទ្ធផលនៃសម្លេងឆ្នោតគឺបានទៅលើ  លោក ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ទទួលជាបេក្ខភាពប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុជី ប៊ី ម.ក សម្រាប់អាណត្តិទី២នេះ។
ក្នុងរបៀបវារៈផ្សេងៗ លោក ជេដ្ឋ គីមជិន ក៏បានបង្ហាញអំពីស្នាដៃដែលគ្រឹះស្ថាន ទទួលបានក្នុងឆ្នាំ២០២២នេះគឺពានរង្វាន់ “មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុថ្មីឆ្នើមក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២” ( BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022 ) ពីស្ថាប័ន GLOBAL BANKING & FIANANCE REVIEW នៃស្ថាប័នGBAF PUBLICATIONS LTD របស់ចក្រភពអង់គ្លេស។

Annual Ordinary Meeting of G B Microfinance Institution Plc for 2022
September 15, 2022, at 14:00 pm at the Head Office of G B Microfinance Institution Plc, held an Annual Ordinary Meeting 2022, chaired by Lok Oknha Tang Kuonghow, Chairman of the Board of Directors; in the presence of Madam. HSU, CHIA-CHIA, Vice Chairman of the Board of Directors; attended by Mr. Tang Kaokeat, Member of the Board, and Mr. Mak Chamroeun,  Member of the Independent Board of Directors, together with Mr. Chet Kimchin, Chief Executive Officer of G B Microfinance Institution Plc.
At the Annual Ordinary Meeting of G B Microfinance Institution Plc for 2022, Mr. Chet Kimchin, presented the Ordinary Meeting about the annual summary report for 2021-2022, also seeking recommendations on the strategic plan and the main activity programs of G B Microfinance Institution Plc for the year 2023 from the meeting.
The Annual Ordinary Meeting also called for an election of the Chairman of the Board of Directors candidate for the second mandate of years 2023-2025. The result of the vote was the election of Oknha Tang Kuonghow who has been nominated as the Chairman of the Board of Directors of G B Microfinance Institution Plc for the second mandate 2023-2025.
Mr. Chet Kimchin also presented the other agenda about the achievements of G B Microfinance Institution Plc received in 2022 is an award winner of the Global Banking & Finance Award "BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022" nominated from the GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW of GBAF PUBLICATIONS LTD of the United Kingdom.