រាជធានីភ្នំពេញ៖ ព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ៨កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ នៅអាគារការិយាល័យកណ្តាល គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលពានរង្វាន់ «អ្នកផ្តល់សេវាមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុថ្មីល្អបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២ (BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022) » ពីស្ថាប័នអន្តរជាតិ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW (GBAF PUBLICATIONS LTD.) នៃចក្រភពអង់គ្លេស។ នេះជាឆ្នាំដំបូង និងជាមោទនភាពដែលគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលពានរង្វាន់លំដាប់អន្តរជាតិ ដែលជាការឆ្លុះបញ្ចាំងអំពីការប្តេជ្ញាចិត្តផ្ដល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ និងលើកស្ទួយការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ជាគ្រឹះស្ថានថ្មី បានទទួលអាជ្ញារបណ្ណពីធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា និងជាគ្រឹះស្ថានឈានមុខគេមួយនៅប្រទេស កម្ពុជាដែលផ្ដោតលើគុណភាពប្រតិបត្តិការសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុជូនអតិថិជន។ ទទឹមនេះដែរ គ្រឹះស្ថានបានដាក់នូវគោលនយោបាយដែលជាចក្ខុវិស័យ និងបេសកកម្មក្នុងការជំរុញឱ្យមានប្រសិទ្ធិភាព គុណភាព សេវាកម្មល្អ ដើម្បីធានាបានថាអតិថិជនពិតជាទទួលបាននូវការយកចិត្ដទុកដាក់ពីគ្រឹះស្ថាន។ យើងពិតជាមិនអាចទទួលបានពានរង្វាន់នេះទេប្រសិនបើមិនមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិកគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ទាំងអស់ ក្នុងការអនុវត្តនូវគុណតម្លៃ ដើម្បីអាចរក្សាបាននូវវប្បធម៌ដ៏ល្អរបស់គ្រឹះស្ថាន។
លោក ជេដ្ឋ គីមជិន នាយកប្រតិបត្តិនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ខ្ញុំមានសេចក្តីរីករាយក្រៃលែងដែលគ្រឹះស្ថានមីក្រូ ហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.កបានទទួលពានរង្វាន់«អ្នកផ្តល់សេវាមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុថ្មីល្អបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២ ពីស្ថាប័នអន្តរ៣ជាតិ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW » នៃចក្រភពអង់គ្លេស បន្ទាប់ពីគ្រឹះស្ថានបានបើកដំណើរការរយៈពេលជាងបីឆ្នាំមកនេះ។ គ្រឹះស្ថាននឹងបន្តផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ និងច្នៃប្រឌិតសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុល្អៗរបស់យើងជូនដល់អតិថិជន ជាពិសេសលើកទឹកចិត្តដល់អតិថិជនក្នុងការបង្កើនទ្រព្យសម្បត្ដិ តាមរយៈការទទួលយកសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែងជាមួយគ្រឹះស្ថានយើងខ្ញុំ។
ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូ ហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានមានប្រសាសន៍ថា នេះពិតជាកិត្តិយសខ្លាំងណាស់ដែលគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានទទួលពានរង្វាន់ «អ្នកផ្តល់សេវាមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុថ្មីល្អបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ២០២២ ពីស្ថាប័នអន្តរជាតិ GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW» នៃចក្រភពអង់គ្លេស។ សមិទ្ធផលទំាងនេះបានកើតឡើងក៏ដោយសារ មានការរួមចំណែកយ៉ាងធំធេងពីអតិថិជន សហភាគហ៊ុនិក ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល គណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ រួមទាំងការយកចិត្តទុកដាក់ពីអាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធនានាផងដែរ។ យើងនឹងបន្តបេសកកម្មក្នុងការអភិវឌ្ឍវិស័យសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុរបស់យើងឱ្យកាន់តែល្អបន្ថែមទៀតដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជននាពេលអនាគត៕

Phnom Penh Morning: Monday, October 03rd, 2022 at the Head Office of G B Microfinance Institution Plc (G B Plc.) is very honored to be nominated as the award winner of “BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022” by GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW (GBAF PUBLICATIONS LTD.)  of the United Kingdom. This is the first award and is proud that G B Microfinance Institution Plc received it from the international community. This award is to reflect the best commitment of the institution to providing financial services to the customers and promoting economic development in Cambodia.
G B Microfinance Institution Plc is one of the financial institutions licensed by the National Bank of Cambodia and one of the leading financial institutions in Cambodia that is focusing on the quality of financial services operations to the customers. At the same time, G B Plc has set a vision to promote efficiency, quality, and good services to ensure that customers really get good financial services from the institution. We would not be able to receive this award winner without the participation of management and staff in the implementation of core values in order to maintain a good culture for the institution.
Mr. Chet Kimchin, CEO of G B Microfinance Institution Plc said that I am very happy that G B Microfinance Institution Plc has been awarded the “BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022” from GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW of the United Kingdom since the Institution has been operating for more than three years. G B Microfinance Institution Plc will continue to provide the best financial services and innovate our excellent financial services to the customers, especially since we encourage customers to increase their assets through long-term financial servicing with our institution.
Oknha Tang Kuonghow, Chairman of the Board of Directors of G B Microfinance Institution Plc said that it is a great honor for G B Microfinance Institution Plc to have been awarded the “BEST NEW MICROFINANCE PROVIDER CAMBODIA 2022” from GLOBAL BANKING & FINANCE REVIEW of the United Kingdom. These achievements are from the top contributions of customers, co-shareholders, the Board of Directors, all management and staff as well as the best corporation and support by relevant authorities. We will continue our mission to further develop our financial services to meet the needs of our customers in the future.