កម្មវិធីចុះកិច្ចព្រមព្រៀងស្តីពីការបញ្ចូលភាគទុនិកបន្ថែមនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក
ព្រឹកថ្ងៃ១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ នៅការិយាល័យកណ្តាលនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានរៀបចំកម្មវិធីចុះកិច្ចព្រមព្រៀងស្តីពីការបញ្ចូលភាគទុនិកបន្ថែម នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ដែលមានក្រុមហ៊ុន រីលរីច ឃែភីថល បែនខប ឯ.ក ជាភាគទុនិកបន្ថែមថ្មី។
កម្មវិធីនេះត្រូវបានអញ្ជើញចូលរួមពីតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោកឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងលោកស្រី HSU, CHIA-CHIA  ជាអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល    នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក (G B Microfinance Institution Plc.)  ជាមួយនិងក្រុមហ៊ុន រីលរីច ឃែភីថល បែនខប ឯ.ក (Relric Capital Bancorp Co., Ltd.) ដែលមានតំណាងចូលរួមដោយប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល លោក Huang, Chuan-Cheng។ កិច្ចព្រមព្រៀងនេះ គឺជាផ្នែកមួយនៃផែនការអាជីវកម្មរបស់គ្រឹះស្ថានក្នុងការអនុវត្តផែនការអាជីវកម្មរយៈពេលវែងដើម្បីអភិវឌ្ឍសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុស្របតាមតម្រូវការនៅទីផ្សារកម្ពុជា និងដើម្បីបង្កើនផលបត្រឥណទានរបស់គ្រឹះស្ថានផងដែរ។

A signing ceremony of the additional shareholding agreement of G B Microfinance Institution Plc and Relric Capital Bancorp Co., Ltd, a new additional shareholder, was held in the morning of August 13, 2021, at the head office of G B Microfinance Institution Plc.
The event was attended by the highly honorable representative of Oknha Tang Kuonghow, Chairman of the Board of Directors, and Mrs. Hsu, Chia-Chia, Vice Chairwoman of the Board of Directors of G B Microfinance Institution Plc with Relric Capital Bancorp Co., Ltd, represented by the highly honorable presence of Chairman, Mr. Huang, Chuan-Cheng.
This agreement is a part of the institution's business plan to implement a long-term business, driving to development of financial services with the needs of the Cambodian market and increasing the institution's lending portfolio.