កិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២១
ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១១ កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស.២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២២ នៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២១ និងទិសដៅផែនការសកម្មភាពការងារឆ្នាំ២០២២ ក្រោមអធិបតីភាព លោក ជេដ្ឋ គីមជិន នាយកប្រតិបត្តិ នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក និងមានការចូលរួមពីថ្នាក់គ្រប់គ្រងនាយកដ្ឋាន និងបុគ្គលិកផងដែរ។
លោកនាយកប្រតិបត្តិ បានថ្លែងអំណរគុណ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ថ្នាក់គ្រប់គ្រង  និងបុគ្គលិកទាំងអស់ចំពោះលទ្ធផលការងារដែលសម្រេចបានក្នុងឆ្នាំ២០២១នេះ។ លោកនាយកប្រតិបត្តិ បានគូសបញ្ជាក់បន្ថែមអំពីគោលបំណងសំខាន់ៗ នៃកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំនេះដូចខាងក្រោម៖
១. បង្ហាញលទ្ធផលនៃការអនុវត្តការងាររបស់គ្រឹះស្ថានដែលសម្រេចបានក្នុងរយៈពេល១២ខែក្នុងឆ្នាំ២០២១។
២. តម្លើងតួនាទីបុគ្គលិកចំនួនបី(០៣)រូប ដែលមានស្នាដៃក្នុងការទទួលតំណែងថ្មីរួមមាន៖
២.១  លោក អ៊ាម ចណ្ណា ត្រូវបានតម្លើងតួនាទីពីអនុប្រធាននាយកដ្ឋានប្រតិបត្តិការឥណទាន មកជាប្រធាននាយកដ្ឋានប្រតិបត្តិការឥណទាន។
២.២  លោក ម៉ៃ ខេមរា ត្រូវបានតម្លើងតួនាទីពីមន្រ្តីឥណទាន មកជាមន្រ្តីឥណទានជាន់ខ្ពស់។
២.៣  កញ្ញា ហេង ណារី ត្រូវបានតម្លើងតួនាទីពីគណនេយ្យករ មកជាគណនេយ្យករជាន់ខ្ពស់។
៣. លោកនាយកប្រតិបត្តិ បានផ្តល់សារផ្តាំផ្ញើរសួរសុខទុក្ខ និងជូនពរឆ្នាំថ្មី ដល់ថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកទាំងអស់របស់គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ពីលោកប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងលោកស្រីអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ដែលតែងតែយកចិត្តទុក្ខដាក់ខ្ពស់ដល់ថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកទាំងអស់។
៤. ទិសដៅផែនការសកម្មភាពការងារសំខាន់ៗនិងយុទ្ធសាស្រ្តដែលត្រូវអនុវត្តក្នុងឆ្នាំ២០២២ រួមទាំងក្រើនរំលឹកចូលរួមទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ប្រភេទថ្មីផងដែរ៕

The annual meeting of the performance report for the year 2021 of the institution was held at the office of G B Microfinance Institution Plc on Thursday, January 13, 2022, in order to evaluate the work results in the pass-year and to set the direction of work activities for the year 2022. The meeting was chaired by Mr. Chet Kimchin, Chief Executive Officer (CEO), and the presence of the management and staff.
CEO expressed his gratitude and appreciation for the efforts of management and staff on the results achieved in 2021. CEO also highlighted the main objectives of the annual meeting as follows:
1. Evaluated the results of the operational performance of the institution for 12 months in 2021.
2. Promoted three (03) potential staffs to role new positions, including:
2.1 Mr. Eam Channa, Deputy Manager of Credit Operation Department was promoted to be a Manager of Credit Operations Department.
2.2 Mr. May Khemra, Credit Officer was promoted to be a Senior Credit Officer.
2.3 Mrs. Heng Nary, Accountant was promoted to be a Senior Accountant.
3. Through CEO, all management and staff have been appreciated receiving the honorable message of greetings and wishes for the New Year from the Chairman and Vice Chairwoman, who always take care of all management and staff.
4. Presented the main work activities to be implemented in 2022, including the program to prevent the spread of virus Covid-19.