សិក្ខាសាលាស្តីអំពីការប្រើប្រាស់សេវាកម្ម ប.ស.ស និងអត្ថប្រយោជន៍ ប.ស.ស នៃក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ផ្ដល់ជូននិយោជិត ដែលបានធ្វើឡើងនៅគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក៖
នាថ្ងៃអង្គារ ១០រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំខាលចត្វាស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២ មន្ត្រីជំនាញផ្នែកបញ្ជិកា និងភាគទាននៃបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម បានអញ្ជើញរៀបចំសិក្ខាសាលាជូនដល់និយោជិតនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក។
សិក្ខាសាលានេះធ្វើឡើងដើម្បីជួយដល់និយោជិតឱ្យយល់កាន់តែច្បាស់អំពីការប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់ ប.ស.ស និងអត្ថប្រយោជន៍ដែល ប.ស.ស ផ្ដល់ជូននិយោជិតទៅតាមប្រភេទកញ្ចប់អត្ថប្រយោជន៍រួមមាន៖ អត្ថប្រយោជន៍ផ្នែកហានិភ័យការងារ អត្ថប្រយោជន៍ផ្នែកថែទាំសុខភាព និងអត្ថប្រយោជន៍ផ្នែកប្រាក់សោធន។
សិក្ខាសាលានេះមានរយៈពេលបីម៉ោងនិងមានសិក្ខាកាមចូលរួមសរុបចំនួន១៧នាក់ ដោយទទួលបានលទ្ធផលវិជ្ជមានដល់និយោជិតទាំងអស់បានយល់កាន់តែច្បាស់អំពីសេវាកម្ម និងអត្ថប្រយោជន៍នៃការប្រើប្រាស់សេវាបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គមជាតិ ពិសេសបានយល់ដឹងនូវគោលការណ៍ថ្មីផ្នែកប្រាក់សោធនដែលនឹងត្រូវចាប់ផ្ដើមអនុវត្តពីខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ នេះតទៅ។
គណៈគ្រប់គ្រងនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក បានថ្លែងអំណរគុណដល់ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ដែលបានចាត់តាំងមន្ត្រីជំនាញផ្នែកបញ្ជិកា និងភាគទាននៃបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម ផ្តល់អង្គសិក្ខាសាលាតាមការស្នើសុំរបស់គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី បី ម.ក។ គណៈគ្រប់គ្រងក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់មន្ត្រីជំនាញទាំងអស់ដែលបានចំណាយពេលវេលាដ៏មានតម្លៃ ក៏ដូចជាការឆ្លើយនូវគ្រប់សំណួរដែលសិក្ខាកាមបានសួរទាក់ទងទៅនឹងគោលការណ៍ទូទៅរបស់ ប.ស.ស ផងដែរ។
ជាមួយគ្នានេះផងដែរមន្ត្រីជំនាញ ប.ស.ស ក៏បានសម្ដែងនូវការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅ ទឹកចិត្តសប្បាយរីករាយដែលបានធ្វើបទបង្ហាញជូនដល់សិក្ខាកាម ដោយបានឃើញបានលើកជាសំណួរយ៉ាងសកម្មដើម្បីឈ្វេងយល់ ក្នុងគោលបំណងអនុវត្តអោយមានប្រសិទ្ធភាពទៅថ្ងៃអនាគត។ សិក្ខាកាមអាចធ្វើការទំនាក់ទំនងសុំការពន្យល់បន្ថែមដោយផ្ទាល់តាមរយៈលេខទំនាក់ទំនងបន្ទាន់ ១២៨៦។ សិក្ខាសាលាបានបញ្ចប់នៅវេលាម៉ោង១២:០០ថ្ងៃត្រង់នាថ្ងៃដដែលក្រោមបរិយាកាសសប្បាយរីករាយ និងបានថតរូបជុំគ្នាទុកជាអនុស្សាវរីយ៍ផងដែរ។

WORKSHOP OF THE NATIONAL SOCIAL SECURITY FUND (NSSF) BY THE REGISTRATION AND CONTRIBUTION DIVISION OFFICERS OF THE MINISTRY OF LABOUR AND VOCATIONAL TRAINING AT G B MICROFINANCE INSTITUTION PLC.
Phnom Penh: A workshop of the National Social Security Fund (NSSF) was organized at G B Microfinance Institution Plc by the Registration and Contribution Division Officers of the Ministry of Labour and Vocational Training on Tuesday, September 20th, 2022.
This workshop was conducted to help the employees have a better understanding of how to have the NSSF’s services and the benefits for employees, according to the benefit packages of the occupational risk scheme, healthcare scheme, and pension fund scheme.
This workshop was three hours on board with a total of 17 participants, which resulted positively in the employees understanding of the services and benefits of using the National Social Security Fund (NSSF), especially the new pension scheme, which will be implemented from October 2022 onwards.
The management of G B Microfinance Institution Plc thanked the Ministry of Labor and Vocational Training that had assigned the Registration and Contribution Division Officers of the National Social Security Fund to provide the workshop at the request of the G B Microfinance Institution Plc. The management also thanked the Registration and Contribution Division Officers for their valuable time and good contribution as well as for answering all questions raised by the participants in terms of the general principles of the NSSF.
At the same time, the Registration and Contribution Division Officers of the NSSF also expressed their warm welcome to the participants, management team, and staff of the institution who actively raised questions and got more understanding of the points in order to apply effectively in the future. Moreover, the officers openly provide more clarification and explanation through phone calls via the hotline 1286 if the participants are looking for further clarification and assistance. The workshop wad ended at 12:00 noon on the same day long with a happy atmosphere and taken group photo session together.