សូមគោរពជូនពរជ័យ សិរីសួស្តី ជ័យមង្គល វិបុលសុខមហាប្រសើរ កម្លាំងខ្លាំងក្លា ប្រាជ្ញាឈ្លាសវៃ សុខភាពល្អបរិបូរណ៍ជោគជ័យគ្រប់ភារកិច្ចគ្រប់ៗគ្នា។ សូមអរគុណប្រភព វីដេអូ: https://www.youtube.com ...
សារព័ត៌មានខ្មែរថែមស៍៖ សមតុល្យឥណទានអាជីវកម្មខ្នាតតូចរបស់ប្រទេសកម្ពុជាបានកើនឡើងដល់ ៣៧,១២ ពាន់លានដុល្លារនៅចុងត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៥ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីការពង្រីកឥណទានជាលំដាប់ ទោះបីជាមាននិន្នាការចម្រុះក្នុងការដាក់ពាក្យស្នើសុំឥណទាន និងការព្រួយបារម្ភកើនឡើងអំពីគុណភាពឥណទានក៏ដោយ នេះបើយោងតាមសន្ទស្សន៍ឥណទានអាជីវកម្មខ្នាតតូច (Small Business Credit Index) ចុងក្រោយបំផុតដែលចេញផ្សាយដោយក្រុមហ៊ុន ...
យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាជាថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិក នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក សូមគោរពអបអរសាទរនឹងជូនពរ ជូនចំពោះ ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ក្នុងឱកាសជាប់ឆ្នោតធ្វើជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមថ្មអារកម្ពុជា ក្នុងអាណត្តិទី១ ឆ្នាំ២០២៦។ សូមគោរពជូនពរ ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ សូមបានប្រកបដោយ សុខភាពល្អបរិបូរណ៍ បញ្ញាញាណភ្លឺថ្លា សេចក្ដីសុខចម្រើន ជោគជ័យគ្រប់កិច្ចការ ...
ឧកញ៉ា News៖ ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ត្រូវបានសមាជិកនៃសមាគមផ្តល់ទំនុកចិត្តបោះឆ្នោតជាប់ជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមថ្មអារកម្ពុជាអាណ្ណត្តិទី១ ជាផ្លូវការ។ការបោះឆ្នោតនេះ ធ្វើឡើងកាលពីរសៀលថ្ងៃទី០២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីស្តីការក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឧកញ៉ាបណ្ឌិត អ៊ុន យុទ្ធី អនុប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងជាសហប្រធានក្រុមការងារ “ញ” តំណាងផ្នែកឯកជន នៃយន្តការវេទិកា...
សារព័ត៌មានភ្នំពេញប៉ុសិ៍៖ ទុនបំរុងអន្តរជាតិរបស់កម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៥ បានកើនឡើងជាង ២៧.៥ពាន់លានដុល្លារ ដែលធានាដល់ការនាំចូលទំនិញ និងសេវាប្រមាណ៨ខែសម្រាប់គ្រាបន្ទាប់ ដែលត្រូវបានបន្តចាត់ទុកថាកម្រិតខ្ពស់សមស្រប។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍របស់ធនាគារជាតិនេះកម្ពុជា។លោកបណ្ឌិត ហុង វណ្ណៈ អ្នកជំនាញសេដ្ឋកិច្ចនៃរាជ្យបណ្ឌិតសភាកម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា ទុនបំរុងអន្តរជាតិរបស់កម្ពុជា ដែលធានាដល់ការនាំចូល...
សារព័ត៌មានភ្នំពេញប៉ុសិ៍៖ ទុនបំរុងអន្តរជាតិរបស់កម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៥ បានកើនឡើងជាង ២៧.៥ពាន់លានដុល្លារ ដែលធានាដល់ការនាំចូលទំនិញ និងសេវាប្រមាណ៨ខែសម្រាប់គ្រាបន្ទាប់ ដែលត្រូវបានបន្តចាត់ទុកថាកម្រិតខ្ពស់សមស្រប។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍របស់ធនាគារជាតិនេះកម្ពុជា។លោកបណ្ឌិត ហុង វណ្ណៈ អ្នកជំនាញសេដ្ឋកិច្ចនៃរាជ្យបណ្ឌិតសភាកម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា ទុនបំរុងអន្តរជាតិរបស់កម្ពុជា ដែលធានាដល់ការនាំចូលទំនិ...
សារព័ត៌មានខ្មែរថាមស៍៖ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា (NBC) បានចេញផ្សាយរបាយការណ៍ប្រចាំឆ្នាំរបស់ខ្លួនកាលពីថ្ងៃសុក្រសប្តាហ៍មុន ដោយបង្ហាញថា ឧស្សាហកម្មធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុរក្សាកំណើនមធ្យមនៅឆ្នាំ ២០២៥ ទាំងប្រាក់កម្ចី និងប្រាក់បញ្ញើ ទោះបីជាមានបញ្ហាប្រឈមផ្នែកសេដ្ឋកិច្ចក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុកក៏ដោយ។របាយការណ៍នេះបានអោយដឹងទៀតថា ប្រាក់កម្ចីបានកើនឡើង ៤,១ ភាគរយធៀបនឹងឆ្នាំមុន ដល់ ៦៣ ពាន់លានដុល្លារ...
សារព័ត៌មានថ្មីថ្មី៖ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ប្រកាសបន្តលើកលែង និងអនុគ្រោះពន្ធប្រថាប់ត្រាលើការផ្ទេរកម្មសិទ្ធិ ឬសិទ្ធិកាន់កាប់អចលនទ្រព្យ (លំនៅឋាន ឬអគារសហកម្មសិទ្ធិ) ដែលមានតម្លៃក្រោម ឬស្មើ ឬលើស ៧ ម៉ឺនដុល្លារ និង ២១ ម៉ឺនដុល្លារ រហូតដល់ដំណាច់ឆ្នាំ២០២៦។ រដ្ឋសម្រេចបែបនេះ គឺដើម្បីជួយសម្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលទិញលំនៅដ្ឋានពីក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍន៍នានា។...
សារព័ត៌មានខ្មែរថែមស៍៖ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ នឹងបោះផ្សាយលក់មូលបត្ររដ្ឋ (សញ្ញាប័ណ្ណ/ប័ណ្ណបំណុល) ក្នុងទំហំ ២ ១១៤ ០០០ លានរៀល (ប្រមាណ៥០០លានដុល្លារអាម៉េរិក)។ នេះបើតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច នាថ្ងៃទី៩ ខែមករា ដែលការបោះផ្សាយលក់មូលបត្ររដ្ឋនេះ នឹងត្រូវធ្វើឡើងតាមរយៈការដេញថ្លៃនៅលើថ្នាលរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា (National Bank of Cambodia Platform ...
សារព័ត៌មានខ្មែរថាមស៍៖ កម្ពុជាត្រូវបានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខមួយនៅក្នុងតំបន់អាស៊ានសម្រាប់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុក្នុងការស្ទង់មតិ Business Ready (B-READY) 2025 របស់ធនាគារពិភពលោក ដែលជាសមិទ្ធផលសំខាន់មួយសម្រាប់វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ និងសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថលដែលកំពុងអភិវឌ្ឍយ៉ាងឆាប់រហ័សរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ការស្ទង់មតិដែលចេញផ្សាយកាលពីសប្តាហ៍មុន បានផ្តល់ពិន្ទុដល់កម្ពុជាចំនួន ៨៤.៤៥ លើ ១០០ ក្នុងប្រភេទ...
សារព័ត៌មានថ្មីថ្មី៖ធនាគារអេស៊ីលីដា ត្រៀមលុបបំណុលប្រមាណ៣២លានដុល្លារអាម៉េរិកដល់យោធិនពលី ពិការ និងរបួសនៅសមរភូមិមុខដែលជាអតិថិជនរបស់ខ្លួន។ ធនាគារក្នុងស្រុកមួយនេះ ក៏ពន្យារពេលការសងត្រឡប់របស់អតិថិជនជាពលរដ្ឋភៀសសឹកក្នុងទំហំទឹកប្រាក់៧០លានដុល្លារផងដែរ។ នេះជាការលើកឡើងរបស់លោកបណ្ឌិត អ៊ិន ចាន់នី ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ អេស៊ីលីដា។អេស៊ីលីដាមាន២៥សាខា-ការិយាល័យដែលស្ថិតនៅខេត្តទាំង៧របស់កម្ពុជា...
ថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក សូមគោរពជូនពរ ឧកញ៉ា តាំង គួងហាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ជី ប៊ី ម.ក ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល២០២៦ សូមទទួលបានសុខភាពល្អបរិបូរណ៍ កម្លាំងពលំមាំមួន ប្រាជ្ញាភ្លឺថ្លា ឈ្នះអស់មារសត្រូវគ្រប់ទិសទី ទទួលបានជោគជ័យគ្រប់កិច្ចការទាំងអស់ និងសូមប្រកបដោយពុទ្ធពរទាំងបួនប្រការគឺ...
សារព័ត៌មានស៊ីស៊ីថែមស៍៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី ២ធ្នូ ម្សិលមិញ បានសម្រេចផ្ដល់ការលើកលែងទិដ្ឋាការសាកល្បងសម្រាប់ពលរដ្ឋចិន ធ្វើដំណើរពីប្រទេសចិន ក្នុងអំឡុងពេល ៤ខែ គិតចាប់ពីថ្ងៃទី១៥ ខែមិថុនា ដល់ថ្ងៃ ទី១៥ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៦។នេះបើយោងតាមលិខិតរបស់ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ដោយយោងតាមចំណាររបស់សម្តេច ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា។ការអនុវត្តផ្ដល់ការលើកលែងទិដ្ឋាការសាកល្បងស...
សារព័ត៌មានខ្មែរថាមស៍៖ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា (NBC) និងសាជីវកម្មហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ (IFC) បានបញ្ជាក់ជាថ្មីនូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ខ្លួនក្នុងការពង្រឹងកិច្ចការពារអតិថិជន និងចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បន្ទាប់ពីកិច្ចប្រជុំកម្រិតខ្ពស់មួយនៅទីក្រុងភ្នំពេញកាលពីថ្ងៃពុធ។យោងតាមសេចក្តីប្រកាសរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា (NBC) ដែលចេញផ្សាយកាលពីម្សិលមិញ លោកស្រី ជា សិរី ...
សារព័ត៌មានថ្មីថ្មី៖ សមតុល្យឥណទានអាជីវកម្មខ្នាតតូចរបស់កម្ពុជាបានឈានដល់៣៦,១៨ ពាន់លានដុល្លារនៅចុងត្រីមាសទី ៣ ឆ្នាំ ២០២៥ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីចំនួនសរុបនៃប្រាក់កម្ចីដែលនៅសេសសល់ក្នុងទីផ្សារឥណទានរបស់កម្ពុជានេះបើយោងតាមរបាយការណ៍របស់ការិយាល័យឥណទានកម្ពុជា (CBC) ដែលចេញផ្សាយកាលពីម្សិលមិញ។របាយការណ៍ឥណទានត្រីមាសរបស់ CBC បង្ហាញថា ឥណទានអាជីវកម្មខ្នាតតូចបានកត់ត្រាលទ្ធផលចម្រុះ ដោយចំនួនគណនីប្រាក់...

Happy Chinese New Year 2026!
May you be blessed with good fortune, happiness, good health, great prosperity, great strength, wisdom, good health, and success in all your endeavours. Thank youVideo Source​: https://www.youtube.com ...
Small business loan balance hits over $37 billion in Q4 2025
Khmer Times News: Cambodia’s small business loan balance climbed to $37.12 billion by the end of the fourth quarter of 2025, reflecting steady credit expansion despite mixed trends in loan applications and rising concerns over credit quality, according to the latest Small Business Credit Index released by Credit Bureau Cambodia (CBC) yesterday.The report, covering​​​​​​​​...
Congratulatory Letter
We, the management and staff of G B Microfinance Institution Plc, would like to extend our heartfelt congratulations and wish OKNHA TANG KUONGHOW on being elected as the Chairman of the Board of Directors of the Dimension Stone Association of Cambodia for the first mandate of 2026. We wish OKNHA TANG KUONGHOW and his family continued good ​​​​​​​health, wisdom, prosperity,​​​​​​​​...
Cambodia Launches Dimension Stone Association to Boost Industry and Exports
Kampucheathmey New: PHNOM PENH, Feb 3, 2026 (KPT) – Cambodia on Tuesday announced the establishment of the Dimension Stone Association of Cambodia, bringing together 60 local and international companies in the granite and stone sector to strengthen domestic production and expand exports.The association, which elected its leadership ​​​​​​at the founding meeting, will represen...
Cambodia’s banking system remains resilient, progressive, NBC says
Khmer Times News: Cambodia’s international reserves rose to over $27 billion in 2025, providing cover for around eight months of imports of goods and services in the following period, a level that remains broadly regarded as adequate, according to a report released by the National Bank of Cambodia (NBC) on Friday.The central bank said ​​​​​​​​​the sustained high level of​​​​...
Cambodia’s international reserves climb to over $27B
Khmer Times News: The National Bank of Cambodia (NBC) released its annual report last Friday, revealing that the banking and financial industry maintained modest growth in 2025, in both loans and deposits, despite domestic and external economic challenges.Outstanding loans increased by 4.1 percent year-on-year to $63 billion by the end of 2025, while customers’ deposits​​​​...
Banking sector registers modest growth in 2025
Cambodia extends exemption and preferential treatment of stamp duty
Thmey Thmey News: The Royal Government has decided to extend the exemption and preferential treatment of stamp duty on the transfer of ownership or the right to occupy real estate valued at less than, equal to, or exceeding USD 70,000 and USD210,000 until December 31, 2026. This is according to a notification from the Ministry ​​​​​​​​​​​​of Economy and Finance. ​​​​​​​​...
Cambodia to issue over $500M in government securities this year
Khmer Times News: The Ministry of Economy and Finance (MEF) has announced plans to issue government securities worth 2,140,000 million riels in 2026, equivalent to more than $500 million, through a competitive bidding process on the National Bank of Cambodia Platform (NBCP), according to the MEF announcement released on Saturday. ​​​​​​​​The issuance forms part ​​​​​​​​​​​​...
Cambodia tops ASEAN in World Bank ‘Financial Services Survey’
Khmer Times News: Cambodia has been ranked first in the ASEAN region for financial services in the World Bank’s Business Ready (B-READY) 2025 Survey, marking a significant milestone for the Kingdom’s rapidly developing financial sector and digital economy.Released last week, awarded Cambodia a score of 84.45 out of 100 in the financial ​​​​​​​​​​​services category, placing it ...
ACLEDA Bank to Write Off Up to $30 Million in Loans for Fallen and Wounded Cambodian Soldiers
Kiripost News: Bank President In Channy says the debt relief will support frontline troops and families affected by the Cambodia - Thailand border conflict, building on earlier loan cancellations exceeding $4 millionACLEDA Bank PLC will write off up to $30 million in loans for fallen, wounded and disabled Cambodian soldiers affected by ​​​the ongoing Cambodia-Thailand border ...
Happy New Year 2026
The management and staff of G B Microfinance Institution Plc would like to wish OKNHA TANG KUONGHOW, Chairman of the Board of Directors of G B Microfinance Institution Plc, and his beloved family on the occasion of the New Year 2026. May you be blessed with good health, strong strength, bright wisdom, overcome all enemies from all ​​​​​​​​​directions, be successful in all ​​​...
Cambodia decides to grant trial visa exemption for Chinese citizens for trial period
Khmer Times News: The Royal Government of Cambodia has decided to grant a trial visa exemption for Chinese citizens traveling from China, allowing a stay of 14 days during a 4-month period from June 15 to October 15, 2026, without the need for an application and without paying a fee.Chinese nationals will just have to fill an E-arrival ​​​​​​card, according to a letter from ​​...
NBC, IFC to bolster consumer protection, financial literacy
Khmer Times News: The National Bank of Cambodia (NBC) and the International Finance Corporation (IFC) reiterated their commitment to strengthening consumer protection and financial literacy in the Kingdom, following a high-level meeting in Phnom Penh on Wednesday.According to an NBC statement issued yesterday, Chea Serey, NBC Governor, met with a delegation from the IFC led...
Cambodia's small business credit balance touches $36B
Khmer Times News: Cambodia’s small business credit balance reached a total of $36.18 billion by the end of the third quarter of 2025, reflecting the total amount of loans that remain outstanding in the Kingdom’s credit market, according to Credit Bureau Cambodia’s (CBC) report released yesterday.The CBC’s Quarterly Credit Report shows ​​that small business credit performance ...